سوالات متداول

۱) سامانه همیار جی پی اس چیست؟

سامانه مراقبت از خانواده همیار جی پی اس، یک سامانه قدرتمند در زمینه ارائه آموزش و خدمات نصب و رفع اشکالات بهترین برنامه ها و نرم افزارهای حرفه ای برای گوشی های هوشمند اندرویدی می باشد. هدف سامانه همیار جی پی اس این است که بتواند توسط اشتراک های آموزشی، بهترین برنامه های کنترل، ردیابی و امنیتی گوشی های هوشمند را به والدین ارائه دهد و توسط این خدمات و آموزش ها کمک کند تا والدین بتوانند فرزندان خود را از خطرات احتمالی دنیای مجازی و واقعی محافظت کنند و حتی به کارفرمایان این کمک را می کند تا بتوانند حداکثر بهره وری از کارمندان خود را در ساعات کاری افزایش دهند.

۲) آیا برنامه های (کنترل گوشی از راه دور) قانونی هستند ؟

نرم افزارهای کنترل و ردیابی از راه دور فقط برای والدین باید مورد استفاده قرار بگیرند تا والدین بتوانند فرزندان خود را از خطرات احتمالی در دنیای مجازی و واقعی ایمن نگه داشته و از آنها محافظت کنند. پس اگر از اینگونه برنامه ها به درستی استفاده شوند، هیچگونه مشکلی از نظر قانونی نخواهند داشت، مگر آن که فردی بخواهد از طریق اینگونه برنامه ها وارد حریم خصوصی دیگران شود که این کار شدیدا غیرقانونی بوده و جرم محسوب می شود.

والدین باید برنامه ها را بر روی دستگاه کودکان زیر سن قانونی ۱۸ سال خود نصب کنند.

کارفرمایان باید برنامه ها را فقط بر روی دستگاه های شرکتی “نه شخصی” کارمندان خود نصب کنند.

! داشتن مجوز مناسب برای نظارت بر دستگاه ها توسط خود کاربران تعیین می شود و Hamyargps هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.

۳) آیا می توانم از راه دور برنامه را تبدیل به پیامک یا عکس کنم تا بصورت خودکار نصب شود؟

بله – اگر به گوشی فرزند یا هدف خود هیچگونه دسترسی فیزیکی ندارید، می توانید از اشتراک نسخه ویژه سافارشی سازی شده (نسخه نصب از راه دور) که در برگه تعرفه ها قرار دارد استفاده کنید.

توجه داشته باشید که هیچگونه برنامه و نرم افزاری وجود ندارد که شما بتوانید آن را تبدیل به پیامک یا فایل های دیگری مانند (عکس، فیلم، موزیک و غیره..) کرد و از راه دور برای فرزند ارسال کنید تا خودش بصورت خودکار بر روی گوشی فرزند نصب شود.

۴) آیا برای نصب و فعالسازی برنامه نیاز به دسترسی گوشی می باشد ؟

بله – شما باید برای نصب و فعالسازی برنامه های کنترل و ردیابی موبایل بر گوشی فرزند زیر ۱۸ سال خود، باید دسترسی ۱۰۰ درصد فیزیکی و مستقیم به دستگاه داشته باشید، ولی پس از نصب برنامه دیگر نیازی به دسترسی مجدد به دستگاه فرزند نخواهید داشت.

۵) آیا نرم افزارها را باید فقط در گوشی خودمان نصب کنیم ؟

! نرم افزار آموزشی و پنل کاربری را باید در گوشی خودتان (والدین) نصب کنید. اما نرم افرار یا نرم افزارهای استخراج شده از پنل کاربری، بر روی هر دستگاهی که نصب شوند، اطلاعات همان دستگاه را به پنل کاربری (گوشی والدین) منتقل می کنند.

زمانی که شما برنامه یا برنامه ها را بر روی گوشی فرزند خود نصب می کنید، فقط اطلاعات گوشی فرزند به پنل کاربری انتقال پیدا می کند.

۶) اگر نرم افزار را به اشتباه در گوشی خودمان نصب کرده باشیم ، چه کنیم ؟

هیچ مشکلی ندارد – شما می توانید توسط پک آموزشی ارائه شده، برای یادگیری و نحوه عملکرد نرم افزار ، آن را بارها بر روی گوشی خود نصب و سپس حذف نمایید و پس از یادگیری کامل برنامه را به گوشی فرزندتان انتقال دهید و نصب کنید.

۷) آیا بدون اینترنت هم می توانیم اطلاعات دستگاه فرزندمان را دریافت کنیم ؟

خیر – نرم افزارها اطلاعات دستگاه ها را بصورت زنده (آنلاین) به پنل کاربری انتقال می دهند.

اما در برخی از گوشی های جدید، هنگامی که گوشی فرزند به اینترنت متصل نباشد، برنامه تا حدودی اطلاعات را بصورت موقت در حافظه دستگاه ثبت می کند و زمانی که دستگاه فرزند به اینترنت متصل شود اطلاعات را بصورت کامل برای شما ارسال می کند.

۸) اگر فرزندم قبل از اتصال به اینترنت، اطلاعات را حذف کند زمانی که به اینترنت متصل شود اطلاعات ارسال می شوند؟

بله – همانگونه که در پاسخ به پرسش قبلی پرداختیم، اطلاعات باز هم برای شما ارسال می شوند، زیرا قبل از اینکه اطلاعاتی از دستگاه فرزند حذف شود، نرم افزار بصورت موقت یک کپی از اطلاعات را برای ارسال به پنل در خود ثبت می کند.

۹) آیا از راه دور می توان WI-FI دستگاه را روشن و خاموش کرد ؟

بله – امکان روشن و خاموش کردن اینترنت WIFI دستگاه وجود دارد، زیرا برنامه از دو بخش آفلاین و آنلاین تشکیل شده که بخش آفلاین این فرمان را توسط ارسال پیامک های دستوری به گوشی فرزند اجرا می کند. (نیاز به روت)

۱۰) آیا می توان از راه دور GPS دستگاه را روشن کرد ؟

بله – از راه دور می توان GPS دستگاه را روشن کرد، منتهی برای این فرمان اکثر گوشی ها هم باید به اینترنت متصل باشند و هم (روت Root) شده باشند.

۱۱) آیا از راه دور می توان اینترنت GPRS را روشن کرد؟

بله – از راه دور و با ارسال پیامک دستوری می توان (دیتا GPRS) دستگاه را روشن کرد، منتهی برای این فرمان اکثر گوشی ها باید (روت Root) باشند.

۱۲) آیا نرم افزار بدون روشن بودن GPS می تواند موقعیت یابی کند ؟

خیر – جهت مکان یابی نیازی به روشن بودن مکان یاب (GPS) می باشد و اگر دستگاه فقط به اینترنت متصل باشد عملیات مکان یابی با موفقیت کامل انجام نمی شود.

! توجه داشته باشید که روشن بودن مکان یاب GPS می تواند محل گوشی را بصورت کاملا دقیق نمایش دهد و چنانچه مکان یاب خاموش باشد و بخواهید توسط اینترنت گوشی دستگاه را مکان یابی کنید، در برخی مواقع مکان دستگاه با اختلاف ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ متر بیشتر نمایش داده می شود. (متاسفانه این امکان در کشور عزیزمان ایران توسط نقشه های گوگل تحریم شده است).

۱۳) آیا برای نصب نرم افزار باید به اینترنت متصل باشیم ؟

بله – در هنگام نصب پک آموزشی نرم افزاری، باید به اینترنت متصل باشید تا بتوانید از آموزش ها بهره برده و برنامه ها را به طور کامل نصب و فعال کنید.

۱۴) آیا می شود از راه دور و بدون نصب برنامه ها و فقط با وارد کردن شماره موبایل ، فرزندمان را کنترل کنیم ؟

خیر – نرم افزارها حتما باید بصورت دستی و کاملا فیزیکی بر روی گوشی فرزندان شما نصب شوند. هیچ نرم افزاری وجود ندارد که بتواند گوشی موبایل را از راه دور و توسط فقط شماره ردیابی کند.

۱۵) آیا برای نصب نرم افزار باید گوشی روت باشد ؟

خیر ، نصب خود نرم افزار هیچ گونه نیازی به روت ندارد.

۱۶) برای چه امکاناتی باید حتما گوشی روت Root شده باشد؟

! برای روشن و خاموش کردن WIFI و GPS و GPRS از راه دور

! برای گرفتن اسکرین شات (عکس از صفحه) از راه دور

! برای خاموش و روشن کردن گوشی (ری استارت) از راه دور

! برای کنترل کامل شبکه های اجتماعی مانند:

  • تلگرام
  • واتساپ
  • اینستاگرام
  • فیسبوک
  • ایمو
  • و دیگر شبکه های اجتماعی.

 گوشی فرزندتان باید حتما روت Root شده باشد. لذا روت گوشی یک عملیات کاملا دلخواه می باشد و چنانچه نیاز کامل به امکانات بالا را دارید، می توانید گوشی فرزندتان را روت کنید.

۱۷) روت Root کردن گوشی اندرویدی به چه معناست ؟

روت Root کردن گوشی در اصطلاح، رسیدن و دسترسی داشتن کامل به تمام فایل های سیستمی را فراهم میکنید. روش روت کردن گوشی های مختلف با هم متفاوت است و روت کردن گوشی امکان تغییر فایل های سیستمی و تغییر دادن کدهای مختلف برای کارهای بخصوصی که می خواهید در گوشی موبایل انجام دهید را به وجود می آورد.

۱۸) آیا برنامه بر روی گوشی های آیفون و بلکبری قابل نصب هست ؟

خیر – برنامه فقط قابل نصب بر روی سیستم عامل اندروید می باشد و بر روی گوشی های اپل، آیفون، بلکبری و دیگر پلتفرم ها قابل نصب نمی باشد.

۱۹) علیرغم مطالعه توضیحات مندرج در پک آموزشی، باز هم متوجه نحوه راه اندازی و عملکرد نرم افزار نشده ام ! چه کنم ؟

شما می توانید با پرداخت تعرفه های جداگانه و بصورت کاملا خصوصی از خدمات تیم پشتیبانی بصورت VIP (تلفنی و حضوری) استفاده نمایید تا کارشناسان پشتیبانی سامانه بصورت کاملا دقیق و شیوا، شما را در نحوه نصب و راه اندازی نرم افزارها آموزش دهند.

 لذا چنانچه تهران باشید می توانید با پرداخت جداگانه خدمات حضوری اقدام به آموزش و نصب برنامه ها توسط همکاران ما نمایید.

خدمات پشتیبانی تیکت به همراه اشتراک ها بوده و فاقد پرداخت هرگونه مبلغ اضافی می باشند.

خدمات آموزشی و پشتیبانی تلفنی برای هر جلسه ساعتی ۸۰ هزار تومان می باشد.

خدمات آموزشی و پشتیبانی حضوری برای هر دستگاه ۱۶۰ هزار تومان می باشد.

۲۰) نرم افزار بر روی چه دستگاه هایی قابل نصب است ؟

در حال حاضر تمام پک های آموزشی سامانه همیار جی پی اس فقط برای مدیریت تمامی دستگاه های اندرویدی ( با هر مدل و برندی) استفاده می شوند.

۲۱) چگونه پک آموزشی برنامه ها را خریداری و دریافت کنم ؟

شما می توانید اشتراک و پک آموزشی برنامه ها را در قسمت تعرفه ها خریداری کرده و پس از انجام عملیات بانکی و پرداخت موفق توسط بانک، مجددا به سامانه باز می گردید و می توانید پک آموزشی و برنامه خود را دانلود و بر روی گوشی خود نصب نمایید.

۲۲) آیا برنامه ارائه شده دارای لایسنس می باشد و مبلغ پرداختی ما بابت چه چیزهایی است؟

لایسنس برنامه ها

تمام نرم افزارهای موجود درسامانه همیار جی پی اس، در سایت های اصلی بصورت کاملا رایگان می باشند و سامانه همیار جی پی اس مبالغ فوق را فقط و فقط جهت ارایه پک آموزش تصویری و کاملا فارسی و همچنین خدمات پشتیبانی مدت دار (۱ ماه، ۲ ماه، ۴ ماه، ۶ ماه، ۸ ماه، ۱۰ ماه، ۱۲ ماه و ۲۴ ماه) را از خریداران دریافت می کند و بابت برنامه های رایگان با محدودیت های کاربردی از جمله برنامه موجود در سایت (mobile-tracker-free.com) هیچ گونه مبلغی را از کاربران دریافت نمی کند.

محدودیت های برنامه عبارتند از :

تعداد مجاز نصب یک دستگاه
ورود هفتگی لازم است
داده ها محدود به ۱۵ عدد
ذخیره تا ۳ روز
تماس ها محدودیت گوش دادن به ۵ تماس
اسکرین شات محدود به هر ۲ ساعت
مشاهده زنده محدود به ۵ رکورد در روز
جستجوی فایل ها بارگیری محدود به ۵ بار
محدود تا ۱۰ مگابایت
کنترل از راه دور ضبط صدا محدود به ۲ دقیقه
بازیابی اطلاعات محدود به ۳ عدد
اقدامات محدود به ۱۰ عدد در روز
تبلیغات دارد

خدماتی که کاربران دریافت می کنند

خدمات پشتیبانی مدت دار سامانه همیار جی پی اس عبارتند از (پشتیبانی حضوری، پشتیبانی تلفنی، پشتیبانی واتساپ، پشتیبانی ریموت (نصب از راه دور) و پشتیبانی تحت وب تیکت) که در نوع خود کاملا بی نظیر می باشند به کاربران ارائه می گردد.

به عنوان مثال : (نسخه دائمی با یک ماه آموزش و پشتیبانی)

مبلغ برنامه اصلی : کاملا رایگان بدون محدودیت در تعداد دفعات نصب
مبلغ پک آموزشی فارسی : ۴۰/۰۰۰ تومان آموزش تصویری نصب برنامه
مبلغ یک ماه پشتیبانی : ۱۰۰/۰۰۰ تومان شامل تمام خدمات آموزشی و پشتیبانی
جمع کل پرداختی : ۱۴۰/۰۰۰ تومان پک کامل آموزشی جهت خرید و دانلود

پک کامل اشتراک آموزشی برنامه ها بصورت کامل، یکجا و با تمام امکانات ذکر شده به کاربران ارائه می شوند و افرادی که هنوز اشتراک دریافت نکرده اند، هرگز نمی توانند درخواست دانلود برنامه های رایگان را بصورت کاملا جداگانه و بدون خرید پک آموزشی ارسال نمایند. قبل از هرگونه خرید اشتراک به قوانین و مقررات سایت مراجعه نمایید.

چنانچه پس از نصب برنامه های رایگان ارائه شده، نیاز به لایسنس مخصوص خود را داشته باشید، می توانید از داخل سایت های اصلی و حساب کاربری خود نسخه های پایه و پرمیوم را خریداری کنید.

۲۳) آیا برای مدیریت هر دستگاه یک حساب کاربری لازم می باشد ؟

بله – چنانچه از نسخه های موجود در Hamyargps استفاده می کنید، برای هر دستگاه یک حساب کاربری جداگانه نیاز می باشد.

اما برای مدیریت و فعالسازی چندین دستگاه با یک حساب کاربری مجزا، هریک از حساب های کاربری نیاز به تهیه لایسنس مجزا می باشند ، یا به عبارت ساده تر شما با هر لایسنس می توانید چندین کاربر را به لیست پنل کاربری خود اضافه نمائید.

! توجه مهم : (خرید لایسنس فقط از طریق سایت اصلی نرم افزار مقدور می باشد).

۲۴) آیا نرم افزار پس از نصب، کاملا مخفی می شود ؟

بله – نرم افزار پس از نصب و فعالسازی به عنوان یک برنامه سیستمی در گوشی فرزند شما فعال و سپس بصورت کامل مخفی می شود.

۲۵) منظور از نسخه تک کاربره یا دو کاربره چیست ؟

نسخه تک کاربره یا الباقی نسخه ها در تعداد دفعات نصب هیچ گونه محدودیتی ندارند و شما می توانید برنامه را بر روی هر تعداد گوشی و تبلتی که می خواهید نصب و فعال کنید. منظور از نسخه تک کاربره یعنی آموزش نصب، رفع اشکالات و پشتیبانی تا یک ماه پس از خرید برای برنامه خریداری شده می باشد که این خدمات فقط برای یک گوشی به کاربر ارائه می شوند.

۲۶) آیا برنامه بر روی اندروید ۹ و ۱۰و ۱۱ محدودیت دارد ؟

بله – در اینجا محدودیت های مربوط به اندروید ۹ و ۱۰ و ۱۱ آورده شده است:

محدودیت های اندروید ۹ :

ضبط برقراری مکالمات در برخی از گوشی ها انجام نمی شود و در برخی با اختلالات شدید انجام می شود.

محدودیت های اندروید ۱۰ و ۱۱ :

نماد برنامه (آیکون) روی لانچر نمایش داده می شود (به جز شیائومی).

عکس گرفتن از صفحه امکان پذیر نیست، زیرا یک پیام در هر عکس (به جز شیائومی) ظاهر می شود.

ضبط برقراری مکالمات در برخی از گوشی ها انجام نمی شود و در برخی با اختلالات شدید انجام می شود.

ویژگی “Clipboard” کار نمی کند.

ویژگی “فعال / غیرفعال کردن Wi-Fi” کار نمی کند.

۲۷) آیا پس از نصب نامی از برنامه در گوشی فرزندمان مشخص می شود ؟

خیر – نرم افزار پس از تکمیل مراحل نصب به عنوان یک برنامه سیستمی در گوشی نصب و سپس مخفی می شود و هیچ نامی از برنامه قابل مشاهده نمی باشد.

۲۸) آیا نرم افزار نیاز به شارژ ماهیانه و سالیانه دارد و یا از نظر زمانی محدودیت دارد ؟

خیر – نرم افزارهای خریداری شده از Hamyargps هیچ گونه نیازی به شارژ ماهیانه و سالیانه ندارند و بدون هیچ گونه “محدودیت زمانی” فعال می باشند. اما استفاده از امکانات برنامه ها در پنل کاربری بصورت محدود بوده و نمی توان از امکانات کامل برنامه ها برخوردار بود.

چنانچه تمایل به خرید و استفاده از نسخه های اورجینال و پرمیوم با شارژ ماهیانه بین ۶ الی ۲۰ یورو را داشته باشید می توانید با مشاورین سامانه تماس حاصل نمایید.

مشاوره رایگان :» ۰۹۱۲۶۴۹۹۹۵۰

۲۹) آیا شما هم به اطلاعات گوشی فرزند ما دسترسی دارید؟

خیر – سامانه همیار جی پی اس فقط یک سامانه آموزشی و پشتیبانی می باشد و به هیچ وجه ممکن به اطلاعات کاربران دسترسی ندارد، زیرا شما در سایت های اصلی برنامه ثبت نام می کنید و اطلاعات شما با پروتکل HTTPS سایت اصلی رمزگزاری می شوند.

۳۰) آیا می توان برنامه را بر روی کارت حافظه نصب کرد و با ورود کارت حافظه به گوشی فرزند، برنامه بصورت خودکار نصب شود ؟

خیر – هیچ نرم افزاری چنین امکانی را ندارد که بر روی کارت حافظه نصب شود و بصورت خودکار بر روی گوشی هوشمند دیگری نصب شود.